Nadszedł czas wiosennych prac!
Podczas kółka plastycznego uczniowie wykonywali na papierowych talerzykach kwitnące drzewo, a popcorn posłużył jako pąki kwiatów.

14.02 DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO
Rozdawanie walentynek, okazywanie sobie wzajemnej sympatii i wiele innych pięknych gestów to tylko w WALENTYNKI!
My też postanowiliśmy celebrować ten dzień dlatego na naszych zajęciach plastycznych nie zabrakło serduszek. Wykonanie serc z masy solnej oraz ich ozdabianie sprawiło dzieciom wiele frajdy. Popatrzcie sami?

Nasi wspaniali uczniowie z ZSP12 pracowali dzisiaj z tworzywem, które nazywa się linoleum, oraz posługiwali się specjalnymi narzędziami- dłutami. Cóż takiego wykonywały…?
Wykonywały technikę graficzną, która nazywa się linoryt. Na matrycach (linoleum) uczniowie wykonali szkic następnie do opracowania matrycy używali dłut, umożliwiających cięcie materiału.
Odbitki wykonuje się za pomocą wałka i użycia farby drukarskiej.

Czas karnawałowych szaleństw zacząć!
Wykonanie karnawałowych masek sprawiło dzieciom ogrom zabawy i satysfakcji . Twórcze pomysły zaowocowały wspaniałymi pracami!

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego kolejnym zadaniem na zajęciach plastycznych było wykonywanie pięknych kartek świątecznych.

Kolejne prace, które powstały na kółku plastycznym.

 

Na kółku plastycznym dzieci wykonywały pracę na folii aluminiowej farbami akrylowymi. Tematem pracy był jesienny krajobraz.