W poniedziałek 11 listopada 2019 r., jak każdego roku, uroczyście obchodzono w Rybniku Święto Odzyskania Niepodległości. Obchody rozpoczęła Msza Św. w Bazylice p/w Antoniego Padewskiego, homilię wygłosił ks. proboszcz Marek Bernacki. Wśród pocztów sztandarowych nie zabrakło również uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Kamilowi Turkowi, Marcie Dobrowolskiej oraz Zosi Dybale za godne reprezentowanie nas podczas państwowego święta. Po mszy złożono hołd Janowi Pawłowi II, a następnie w ciepłych promieniach jesiennego słońca wszyscy uczestnicy udali się na rybnicki rynek, gdzie odbyła się dalsza część oficjalnych uroczystości. Przedstawiciele Bractwa Kurkowego wciągnęli flagę polską na maszt i po krótkim przemówieniu prezydenta miasta oraz wspólnym zdjęciu „Rybniczanie 2019”, które już stało się tradycją, rozeszliśmy się do domów, by świętować dalej wśród swoich bliskich.