15 września 2021 r. klasa 3 b świętowała International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, odwagi i dobrej zabawy. Uczniowie i nauczyciele w wielu krajach organizują tego dnia różne dzialania, pomagające dzieciom odkryć ich talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Amerykański pisarz i ilustrator książek Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzieci poznały historię dziewczynki, oglądając anglojęzyczny filmik (z polskimi napisami) – w myśl zasady wprowadzania elementów dwujęzyczności na lekcjach:

https://www.youtube.com/watch?v=ILSyGSaMoEg&t=197s

Uczniowie, zmotywowani i zachęceni powodzeniem Vashti, tworzyli później “prace z kropek” o dowolnej tematyce.

Podsumowaniem idei był filmik pt. “Przygody młodego Dromadera”, stworzony przez p.Sylwię Vogtmann i p. Renatę Cichecką podczas kursu w Firze, mówiący o tym, że każdy ma jakiś talent, każdy ma swoje mocne strony i każdy z nas jest potrzebny innym. Filmik powstał w języku angielskim, dlatego uczniowie zostali uprzednio zapoznani z fabułą opowiastki.