17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Św. Patryka. W klasach młodszych podczas nauki stacjonarnej dzieci zapoznały się z sylwetką patrona Irlandii i zwyczajami związanymi z obchodami tego święta. Poznały stolicę Dublin, flagę tego państwa oraz inne irlandzkie symbole, związane z Saint Patrick’s Day jak: koniczynkę o liściach w kształcie serca, garnek złota, tęczę, harfę, krasnoludka Leprechaun, zlotą podkowę. Klasy pierwsze i drugie w ramach zajęć plastycznych wykonały różnymi technikami irlandzką koniczynkę, a klasy trzecie skonstruowały charakterystyczne zielone kapelusze. Powstało sporo rysunków i kolorowanek z symbolami Dnia Św. Patryka. Wszyscy ubrali się w tym dniu na zielono. Uczniowie próbowali także zaśpiewać dziecięcą piosenkę “I’m a Little Leprechaun” w języku angielskim. Dziękujemy za udostępnione przez naszych nauczycieli prezentacje swaya, które pomogły nam przybliżyć dzieciom to święto, poznać związane z nim legendy oraz obejrzeć filmy z obchodów święta nie tylko w Irlandii ale i w innych krajach i miastach świata, gdzie żyją Irlandczycy.

Piosenka oraz galeria zdjęć.