Od października klasa VI a bierze udział w swoim pierwszym, międzynarodowym projekcie eTwinning pt.: “Origami story”. W projekcie uczestniczą uczniowie z 4 krajów: Estonii, Grecji Turcji i Polski.

Na lekcjach plastyki, techniki i informatyki nasi uczniowie z zaangażowaniem wykonują kolejne zadania projektowe. Na początku każdy z nich został przydzielony do międzynarodowej grupy Następnie musiał stworzyć swój avatar oraz przygotować plakat o sobie (w języku angielskim) i umieścić wszystko na specjalnej platformie (Twinspace) w odpowiedniej grupie. Ostatni miesiąc uczniowie tworzyli logo projektu, logo swojej grupy oraz wybierali origami, które będą składać.  W ty, przedświątecznym okresie dodatkowo nauczyli się przygotowywać kartki świąteczne w specjalnym programie. Teraz przed nimi bardzo trudne zadanie – muszą napisać krótką historię, w której będą brały udział wszystkie zaproponowane w grupie modele origami, poskładać wybrany model origami (fotografując etapy pracy) oraz przygotować animację z wykonanych modeli. Uczestnicząc w projekcie uczniowie doskonalą swoje zdolności plastyczne i techniczne, uczą się korzystać z różnorodnych programów i platform internetowych oraz kształcą kompetencje językowe, a oprócz tego świetnie się bawią. Wszyscy aktywnie pracują pomimo tego, że nauka odbywa się zdalnie. dalszych efektach ich pracy poinformujemy jak tylko się zakończą. Brawo uczniowie klasy VI a !