Od połowy września klasa VII b uczestniczy w ramach innowacji pedagogicznej w międzynarodowym projekcie eTwinning pt: “The music in me”. Projekt ten jest oparty jest nawspółpracy 10 szkół z Turcji, Włoch i Polski. Wszystkie aktywności w ramach projektu organizowane są poprzez platformę Twinspace, do której dostęp ma każdy uczestnik projektu oraz nauczyciele w niego zaangażowani. Celem projektu jest, aby wykorzystać muzykę do stworzenia atmosfery pracy zespołowej i przyjaźni. Dodatkowo uczestnicy mają możliwość poprawić swoje umiejętności językowe.

Uczniowie aktywnie uczestniczą w zadaniach projektowych. Na początku wspólnie dyskutowaliśmy na temat bezpieczeństwa cyfrowego, jeszcze raz dowiadując się, jakie zagrożenia niesie ze sobą sieć internet oraz jak bezpiecznie z niej korzystać. Bardzo ciekawym oraz kreatywnym zadaniem było tworzenie własnych instrumentów z materiałów pochodzących z recyklingu. Wszystkie instrumenty wyszły wspaniale, no i oczywiście ładnie (i głośno) grały . Nawet podczas zdalnego nauczania zaangażowanie uczniów w projekt nie osłabło. Każdy uczeń miał do przygotowania plakat o sobie, który trzeba było wykonać w programie graficznym. Plakat musiał być oczywiście w języku angielskim. Kolejnym zadaniem projektowym było stworzenie plakatu lub logo projektu (uczniowie zostali podzieleni na grupy). Wspaniałym doświadczeniem było również wspólne głosowanie (poprzez specjalny formularz) na swój ulubiony plakat i logo. W głosowaniu wzięli udział wszyscy uczestnicy projektu. I tu pojawia się nasz wielki sukces, ponieważ logo przygotowane przez naszych uczniów zostało wybrane logiem projektu!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji oraz filmiku, w którym można zobaczyć wszystkie plakaty przygotowane przez międzynarodowe zespoły.