W naszej szkole realizowano projekt matematyczny „Matematyka w akcji”. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku w ramach programu mPotęga.  W ramach projektu odbywały się dodatkowe zajęcia matematyczne oraz zajęcia z kodowania.

Projekt był realizowany w formie cyklu zajęć:

„Choć świat się zmienia trzeba znać tabliczkę mnożenia” – uczniowie zaprojektowali i wykonali gry ułatwiające naukę tabliczki mnożenia, przygotowali i odegrali scenki ukazujące konieczność znajomości tabliczki mnożenia w różnych sytuacjach, powstały rymowanki i wierszyki związane z tabliczką mnożenia. Odbył się konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”.

„Liczę i oszczędzam, więc nie grozi mi nędza” – uczniowie układali zadania o tematyce ekonomicznej, powstał zbiór zadań ich autorstwa.

„Pieczenie i gotowanie to matematyczne zadanie” – nauka matematyki w kuchni – uczniowie wyszukiwali przepisy kulinarne, planowali i przygotowywali posiłki, ucząc się matematyki w sposób praktyczny.

„Bez nauki maty, nie będę bogaty” – odbyły się spotkania w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

„W naszej szkole kodujemy i tworzymy gry jakie tylko chcemy” – uczniowie tworzyli gry i animacje zachęcające do nauki matematyki w programie Scratch.

„Przedsiębiorczy Mikołaj rozdaje prezenty i każdy dzieciak jest uśmiechnięty” – uczniowie tworzyli scenariusze przedstawienia o przedsiębiorczym Mikołaju, współorganizowali szkolne mikołajki, rozwiązywali matematyczne „zadania i łamigłówki mikołajkowe”.