„W parku im. A. Fudalego miało miejsce zakończenie innowacji pedagogicznej pt. „Dzieci listy piszą”, w której brała udział klasa II „a”. Nasi uczniowie mieli okazję spotkać i poznać osobiście uczniów z Zespołu Szkół Urszulańskich, z którymi korespondowali w tym roku szkolnym. Spotkanie na rybnickich bulwarach było wspaniałą okazją do integracji, zabawy i wielu rozmów. Fani…
Czytaj więcejJak bez słów porozumieć się z psem… Jak dobrze odczytać, co czuje nasz czworonożny przyjaciel i jak świętować Dzień Dziecka 😉 w najlepszym towarzystwie? 4b już zgłębiła te tajemnice. A Jeśli i Wy jesteście ciekawi, zapraszamy do kontaktu z Mają i Santą. Czas spędzony z nimi…bezcenny
Czytaj więcejFranek, uczeń klasy VI a, bierze udział w zajęciach fotograficznych w Zespole Edukacyjno-Artystycznym „Przygoda”. Młodzi adepci fotografii inspiracji szukają wszędzie podczas spacerów po Rybniku. Efekty ich pracy można zobaczyć w Galerii Sztuki Rzeczna w ramach ekspozycji „Różne oblicza Rybnika”. Dwie wspaniałe prace Franka wchodzą w jej skład. Gratulujemy!
Czytaj więcejW ramach nagrody za całoroczną pracę i zaangażowanie, klasy I-III wzięły udział w wyjątkowych warsztatach kreatywnych. Uczniowie klas pierwszych i drugich własnoręcznie wykonali przytulanki. Klasy trzecie malowały i ozdabiały koszulki według własnych pomysłów. Było kolorowo, twórczo i bardzo wesoło.
Czytaj więcejDrodzy rodzice! Pamiętajcie, że czas wolny od zajęć logopedycznych nie oznacza wolnego od ćwiczeń! Warto jednak zadbać, aby w tym szczególnym czasie trening poprawnej wymowy miał charakter zabawy i był okazją do wspólnego spędzenia czasu. Poniżej kilka wskazówek, które podpowiedzą jak zadbać o rozwój mowy dzieci w okresie wakacyjnym. Powodzenia!”
Czytaj więcejW naszej szkole 27 maja 2026 r. odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs o Zdrowiu i Ekologii „Żyj zdrowo, bezpiecznie i ekologicznie”. Dwuosobowe drużyny z różnych szkół świetnie radziły sobie z pytaniami promującymi zdrowie, a najlepszymi okazały się: SP z Raszczyc, SP 34 z Rybnika, ZSP ze Zwonowic. W jury konkursu gościliśmy przedstawicieli „Sanepidu” z Rybnika…
Czytaj więcejW jednym miejscu spotkały się nauki biologiczne, chemiczne i fizyczne, czyli nasz Szkolny Dzień Eksperymentów. Uczniowie klas 7-8 pokazali się od naukowej strony i młodszym kolegom naszej szkoły zaprezentowali interesujące doświadczenia. Gratulujemy pomysłowości i zaangażowania!
Czytaj więcej
