„Dzieci listy piszą”

„W parku im. A. Fudalego miało miejsce zakończenie innowacji pedagogicznej pt. „Dzieci listy piszą”, w której brała udział klasa II „a”. Nasi uczniowie mieli okazję spotkać i poznać osobiście uczniów z Zespołu Szkół Urszulańskich, z którymi korespondowali w tym roku szkolnym. Spotkanie na rybnickich bulwarach było wspaniałą okazją do integracji, zabawy i wielu rozmów. Fani…

Czytaj więcej

Zajęcia w klasie 4b

Jak bez słów porozumieć się z psem… Jak dobrze odczytać, co czuje nasz czworonożny przyjaciel i jak świętować Dzień Dziecka 😉 w najlepszym towarzystwie? 4b już zgłębiła te tajemnice. A Jeśli i Wy jesteście ciekawi, zapraszamy do kontaktu z Mają i Santą. Czas spędzony z nimi…bezcenny

Czytaj więcej

ekspozycja „Różne oblicza Rybnika”

Franek, uczeń klasy VI a, bierze udział w zajęciach fotograficznych w Zespole Edukacyjno-Artystycznym „Przygoda”. Młodzi adepci fotografii inspiracji szukają wszędzie podczas spacerów po Rybniku. Efekty ich pracy można zobaczyć w Galerii Sztuki Rzeczna w ramach ekspozycji „Różne oblicza Rybnika”. Dwie wspaniałe prace Franka wchodzą w jej skład. Gratulujemy!

Czytaj więcej

Wakacyjne wskazówki logopedyczne

Drodzy rodzice! Pamiętajcie, że czas wolny od zajęć logopedycznych nie oznacza wolnego od ćwiczeń! Warto jednak zadbać, aby w tym szczególnym czasie trening poprawnej wymowy miał charakter zabawy i był okazją do wspólnego spędzenia czasu. Poniżej kilka wskazówek, które podpowiedzą jak zadbać o rozwój mowy dzieci w okresie wakacyjnym. Powodzenia!”

Czytaj więcej

 XVI Międzyszkolny Konkurs o Zdrowiu i Ekologii „Żyj zdrowo, bezpiecznie i ekologicznie”

W naszej szkole 27 maja 2026 r. odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs o Zdrowiu i Ekologii „Żyj zdrowo, bezpiecznie i ekologicznie”. Dwuosobowe drużyny z różnych szkół świetnie radziły sobie z pytaniami promującymi zdrowie, a najlepszymi okazały się: SP z Raszczyc, SP 34 z Rybnika, ZSP ze Zwonowic. W jury konkursu gościliśmy przedstawicieli „Sanepidu” z Rybnika…

Czytaj więcej