Nasi młodsi uczniowie z klasy 1a, 2a i 3b mieli okazję stworzyć niepowtarzalne karmniki dla ptaków podczas warsztatów karmnikowych “Ptasia stołówka”. W pierwszej części spotkania dzieci dowiedziały się, dlaczego warto dokarmiać ptaki, kiedy i jak to robić najlepiej, oraz co można i należy wkładać do karmnika. W części praktycznej za pomocą wkrętów i śrubokrętów samodzielnie skręcały drewniane karmniki, a następnie malowały je bezzapachowymi (ekologicznymi) farbami według własnego pomysłu. Każdy karmnik jest wyposażony w uchwyt do zawieszenia na drzewie oraz w haczyk, na którym można podwiesić dodatkową karmę. Zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwa pozytywnych wrażeń, a jednocześnie były dopełnieniem tego, czego uczą się podczas tradycyjnych szkolnych lekcji.