W poniedziałek 15 listopada odbyła się interesująca audycja muzyczna zatytułowana „Muzyka polska”. Poprowadzili ją zaproszeni muzycy Państwowej Szkoły Muzycznej Braci Szafranków w Rybniku. Nasi goście w niezwykle interesujący sposób opowiedzieli o budowie oraz sposobie gry na klarnecie i skrzypcach. Wiemy już, do jakiej grupy instrumentów należy każdy z nich i skąd wynika ten podział. Dowiedzieliśmy się o zakończonych niedawno Koncertach Chopinowskich, w którym biorą udział najbardziej utalentowani młodzi pianiści z całego świata. Podczas audycji wysłuchaliśmy walca i nokturna Fryderyka Chopina, obertasa Henryka Wieniawskiego i inne utwory polskich kompozytorów. Wszystkim wykonaniom towarzyszył również akompaniament pianina. Największą radość sprawiły dzieciom muzyczne zagadki, w których mogli rozpoznać melodie ze znanych bajek, jak: „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Koziołek Matołek”. Jesteśmy przekonani, że spotkanie dostarczyło uczniom wielu wrażeń i ciekawych przeżyć, co zapewne zaowocuje jeszcze większym zainteresowaniem muzyką.