W dniach 20-21 września 2021 r. odbyła się po raz piętnasty Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” – największe w Polsce wydarzenie dotyczące kwestii zagrożeń i bezpieczeństwa online. Organizatorami konferencji było Polskie Centrum Programu Safer Internet, które min. tworzą NASK i Fundacja “Dajemy Dzieciom Siłę”. Z wielu dostępnych warsztatów wybraliśmy “Asy Internetu: podróż przez świat bezpiecznego internetu z klasami 0-3”.
Dnia 30 września 2021 r. uczniowie klasy III b wraz z dziećmi z innych szkół uczestniczyli w wydarzeniu online pt. “Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. Pierwszą część stanowił spektakl, którego głównym bohaterem był coraz bardziej uzależniony od technologii i internetu Filip, uczeń klasy VI. W walce z uzależnieniem pomogła mu siostra Ola – pierwszoklasistka. Bardzo ciekawa była też druga część, w której wraz z Plikiem i Folderem oraz pozostałymi uczestnikami spotkania nasi uczniowie udzielali w formie mapy myśli odpowiedzi na bardzo ważne pytania, dotyczące obejrzanego spektaklu i bezpiecznych zachowań w internecie. Po wykonaniu zadań i podsumowaniu spotkania pożegnaliśmy się z Plikiem i Folderem, a w klasie rozwinęła się dyskusja na temat: co dobrego daje nam internet, jakie mamy z niego korzyści?
Poniżej link do dzisiejszego wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=G5Svej9OnpI  oraz fotorelacja z dzisiejszych zajęć.