Zapraszamy chętnych uczniów klasy III-VIII do udziału w konkursie czytelniczym “Czytanie jest przygodą”.

Regulamin Wojewódzkiego Konkursu „Czytanie jest przygodą”

Organizatorem konkursu jest regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej WOM w Rybniku oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rybniku i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Raciborzu. Koordynatorem szkolnego konkursu jest p. Małgorzata Ficek.

Konkurs przebiega w dwóch etapach:

I etap szkolny

Konkurs przebiega w dwóch kategoriach wiekowych:

• uczniowie klas 3 -5 szkół podstawowych,
  • uczniowie klas 6 -8 szkół podstawowych.

Uczniowie rozwiązują test ze znajomości dwóch książek:

• uczniowie klas 3 -5 szkół podstawowych:
  • „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” A. Maleszka,
  • „Calineczka” H. Ch. Andersen.
  • uczniowie klas 6 -8 szkół podstawowych:
  • „Bracia Lwie Serce” A. Lingren,
  • „Oskar i pani Róża” E.E Schmitt.

• Test zostanie przeprowadzony poprzez aplikację Teams 25 marca 2021r. o godz. 10.00.
  • W aplikacji Teams zostanie stworzony zespół uczniów chętnych do wzięcia udziału w konkursie.
  • W wyznaczonym dniu i godzinie uczniowie dołączają do zorganizowanego spotkania i rozwiązują test.
  • Warunkiem udziału w konkursie jest włączona kamera i mikrofon przez cały czas trwania konkursu.
  • Uczniowie klas III mogą rozwiązać test w szkole w obecności nauczyciela.
  • Koordynator szkolny zastrzega sobie prawo do zmiany formy i godziny przeprowadzenia konkursu na wypadek zmiany formy nauczania (np. przejście na nauczanie stacjonarne).
  • Zapisy do konkursu przyjmuje p. Małgorzata Ficek, do której należy wysłać wiadomość poprzez dziennik elektroniczny do 19 marca 2021r.

Dwoje najlepszych uczniów w każdej kategorii wiekowej będzie reprezentować szkołę w II etapie – konkursie wojewódzkim.

Etap II – wojewódzki

1. Do 7 kwietnia laureaci szkolnego etapu otrzymają informację zawierającą tytuły dwóch lektur przewidzianych do etapu wojewódzkiego.

1. Konkurs wojewódzki przewidziany jest na dzień 12 maja 2021 r. W zależności od sytuacji epidemicznej konkurs zostanie przeprowadzony online lub stacjonarnie w formie indywidualnego testu z dwóch podanych lektur. Wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości uczestników do końca maja 2021 r.

III.      Laureaci etapu wojewódzkiego otrzymają dyplomy i nagrody. Przyznane zostaną tytuły: mistrza czytelników, wicemistrza czytelników, wyróżniającego się czytelnika, w zależności od liczby zdobytych punktów.

1. Nagrody i upominki zostaną wręczone podczas podsumowania konkursu w czerwcu 2021 r.