Być jak Ignacy “Nauka to przyszłość” to V edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Dla dzieci to nauka przez doświadczanie, niezwykłe eksperymenty i fascynujące zabawy kreatywne. W naszej szkole Projekt realizują: Pani Aleksandra Siwy i  Pani Małgorzata Pander oraz dziesięcioro uczniów klasy 6C i troje uczniów klasy 8B.

V edycja programu jest wyjątkowa, wraz z naszym wirtualnym przewodnikiem Ignacym oraz sympatycznym robotem Blue (R567), którzy utknęli w roku 2070, zastanawiamy się co możemy zrobić dziś, aby za 50 lat nasz świat nie był pozbawiony energii. Nasz przewodnik przekazuje nam informacje z przyszłości, w której brakuje energii na całym świecie, bo wykorzystano już wszystkie zasoby paliw kopalnych. Szukamy wspólnie pomysłów, aby naprawić tę sytuację.

Podczas zajęć uczniowie samodzielnie wykonują różne zadania, rozwiązują wirtualne quizy, robią doświadczenia takie, jak: zrobienie wulkanu, czy wytwarzanie prądu z ogórka.