W piątek 31 stycznia 2020 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 spotkali się dziadkowie naszych najmłodszych uczniów na wspólnym kolędowaniu, kończącym okres bożonarodzeniowy. Było to jedno z dziewięciu wydarzeń, zgłoszonych w ramach projektu “Zebrzydowicki Dialog Pokoleń 2020” do budżetu obywatelskiego miasta. Projekt otrzymał dofinansowanie dzięki głosowaniu, jakie miało miejsce w październiku ubiegłego roku.

Gości powitała pani dyrektor Irena Serwotka. Obecny był również pan Krzysztof Jaroch, menedżer kultury, politolog, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Zebrzydowice w Rybniku. Uczniowie klas pierwszych wystąpili z jasełkami, podczas których wspólnie z gośćmi śpiewali znane kolędy i pastorałki. Po występie babcie i dziadkowie zostali obdarowani przygotowanymi przez dzieci upominkami. Zaproszeni częstowali się kawą i ciastem oraz pierniczkami, które własnoręcznie ozdobiły dzieci. W kolędowanie włączyli się także rodzice, którym bardzo dziękujemy za poświęcony czas: pani Agacie Korus za akompaniament, pani Kasi Seemann za piękne wykonanie wraz z synem “Kolędy dla nieobecnych”. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji tego miłego spotkania.