28 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Świetlika. Głównym celem uroczystości było przyjęcie do grona świetlików nowo przybyłych dzieci. Zanim uczniowie zostali pasowani musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej.

W pierwszej kolejności uczniowie wykazywali się wiedzą w odgadywaniu zagadek. Następnie podczas zabawy PRAWDA/FAŁSZ dzieci udowadniały, że znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej.

Druga próba zabawy polegała na tym, że uczniowie tańczyli w rytm muzyki z chusteczkami na głowie w taki sposób by im nie spadły.

Nie obyło się bez próby sprawności, gdzie zadaniem dzieci był rzuty woreczkami do celu i przejście przez szarfę.

Ostatnią próbą z którą musieli zmierzyć się uczniowie była próba smaku w której dzieci z zasłoniętymi oczami mieli za zadanie zjeść owoc i odgadnąć jego nazwę.

Na koniec na wszystkich uczestników czekała miła niespodzianka “Mały chemik” , który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykonywali eksperymenty takie jak: lawa, tańczące kakao czy nadmuchiwanie balonów za pomocą butelki.

Uroczystość została zakończona uroczystym ślubowaniem i wręczeniem odznak “SUPER ŚWIETLIK 2019”.