“Tropimy literki, tropimy cyferki
Tropimy przyrodę i świata urodę.
Melodie i nutki, radości i smutki.
Szukamy, aż prawdę poznamy.”

Taki refren ma “Piosenka na dobry początek”, jaką śpiewają wszyscy pierwszoklasiści w naszej szkole.  Dzisiaj, po wytropieniu wśród różnych przedmiotów w klasie litery “o”, ruszyliśmy na tropienie przyrody. Znaleźliśmy piękną wierzbę płaczącą na ulicy Przedmieście. Cała szkoła zdołałaby się ukryć w jej pięknych gałęziach! Odwiedziliśmy las “Księżok”, odkrywając stawy i pływające po nich kaczki. Słuchaliśmy radosnego śpiewu ptaków i wdychaliśmy zdrowe leśne powietrze.  Z grzybów jadalnych udało nam się znaleźć tylko dwa podgrzybki zajączki (w tym jeden robaczywy). Po drodze pozdrowiliśmy babcię naszego kolegi  Roberta. Za jakiś czas wybierzemy się na kolejny spacer, aby wytropić w lesie Panią Jesień!