„Szanuj każdego człowieka, ponieważ Chrystus w nim żyje, bądź wrażliwy na każdego człowieka, twojego brata” – przypomina nasz patron, kard. S. Wyszyński. Pamiętając o tym pięknym przesłaniu, uczniowie 7 a przygotowali wzruszający spektakl „Dla wszystkich starczy miejsca”.
Uczestniczący w przedstawieniu widzowie (pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie, a także ich rodzice i dziadkowie) zostali zaproszeni do udania się w podróż razem z wątpiącym w życzliwość innych Igorem. Młodzi aktorzy wcielili się w role osób nietolerowanych, nietolerujących, jak i tych, którzy odważnie mówili „NIE” wszystkim poniżającym innych. I tak na scenie pojawili się ks. Jan Twardowski, uczący nas dostrzegania piękna, czystości i prostoty w życiu osób niepełnosprawnych, i Matka Teresa z Kalkuty „drepcząca tam, gdzie nikt nie odważył się dreptać” – to ona połączyła wszystkich obecnych podczas przedstawienia symboliczną nicią życzliwości.
Miejmy nadzieję, że między innymi dzięki takim spotkaniom, staniemy się bardziej wrażliwi i otwarci na innych, odrzucimy dzielące nas uprzedzenia i co najważniejsze życzliwiej spojrzymy na kolegę z klasy, szkoły czy najbliższego otoczenia.