MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RELIGIJNO-PLASTYCZNY

„Droga do Nieba błogosławionej Marii od Apostołów”.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jejkowicach zaprasza uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych do udziału w Międzyszkolnym Konkursie

„Droga do Nieba błogosławionej Marii od Apostołów”.

• Zainteresowanie uczniów życiem świętych i błogosławionych.
  • Ukazanie ważnej roli patrona.
  • Ukazanie wzorów życia chrześcijańskiego.
  • Zainspirowanie uczniów do wyrażania swoich uczuć religijnych w twórczości plastycznej.
  • Doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji: książki, Internet, czasopisma.
  • Rozwijanie zainteresowań plastycznych.

REGULAMIN

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie przedszkola oraz wszystkich klas szkoły podstawowej i Gimnazjum. Prace będą oceniane w trzech kategoriach:

• Kategoria I -gr./klasy 0-3
  • Kategoria II -klasy 4-6
  • Kategoria III -klasy 7-8 oraz III Gimnazjum

• Format pracy : A3
  • Plakat, przygotowany przez jednego ucznia, wykonany dowolną techniką, powinien zawierać informacje o życiu świętego.
  • Praca powinna ukazać, jakie cechy świętego są dla ucznia ważne.
  • Plakat powinien być podpisany czytelnie i opatrzony kartą zgłoszenia zawierającą: imię i nazwisko ucznia, grupę/klasę, przedszkole/szkołę, adres, imię i nazwisko opiekuna.
  • Każdy z uczestników, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uczestnictwa. Dla najlepszych uczniów w każdej grupie wiekowej przewidziane są nagrody książkowe oraz wyróżnienia.
  • Prace będą oceniane przez Komisję, w której zasiądą przedstawiciele Zarządu Sióstr Boskiego Zbawiciela z siedzibą w Goczałkowicach Zdroju.
  • Do pracy należy dołączyć również zgodę rodziców na przetwarzanie danych osobowych, (karta zgłoszenia jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na udział w konkursie i na prezentację pracy na wystawie zorganizowanej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jejkowicach oraz w Domu Prowincjalnym Sióstr Salwatorianek w Goczałkowicach Zdroju.

Prace uczniów proszę przesłać lub dostarczyć do 13.10.2018 r. na adres:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jejkowicach

1. Główna 42

44-290 Jejkowice

Szkoły, których uczniowie zdobędą nagrody i wyróżnienia, zostaną powiadomione                     o tym fakcie telefonicznie do 5 listopada 2018 r. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 21 listopada 2018 r. w Jejkowicach

Organizator nie zwraca prac, które zostaną zgłoszone do Konkursu.

Organizatorzy :

• Zgromadzenie Sióstr Salwatorianek w Goczałkowicach Zdroju, odpowiedzialna mgr s. Noemi Raczkowska SDS
  • katecheci ZSP w Jejkowicach: mgr s. Sabina Doktór, s. Magdalena Liszka
  • nauczyciel plastyki: mgr Sylwia Hyla