Klasa III szczęśliwie wróciła z dwutygodniowego pobytu na “zielonej szkole” w Krynicy Morskiej. Pogoda dopisała, dzieci nie chorowały, obyło się bez wypadków, zatem wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych. Uczniowie spisali się wspaniale, czego dowodem są opinie kierowców, przewodników wycieczek, pracowników i mieszkańców Ośrodka Wypoczynkowego “Bałtyk”. Dzieci zwiedzały Zamek Krzyżacki w Malborku wraz z Muzeum Bursztynów, odbyły rejs Zalewem Wiślanym do Fromborka, gdzie zwiedziły Muzeum Kopernika i Planetarium oraz pojechały na wycieczkę do Trójmiasta. Tam mogły zwiedzić statek szkolny “Dar Pomorza” w Gdyni, a także sprawdzić swoją wiedzę i poeksperymentować w interaktywnej wystawie “Ludzie-Statki-Porty” w Gdańsku. Trzeba mieć szczęście do tak wspaniałych przewodników! Zwykle po kolacji odbywały się piesze wycieczki plażą. Dwa razy udało się zobaczyć zachód słońca. Innym razem grupa wędrowała na Wielbłądzi Garb lub do Latarni Morskiej, skąd można było zobaczyć miasto, Mierzeję Wiślaną, Zalew i Bałtyk. Pod koniec pobytu dzieci odbyły chrzest morski, podczas którego Neptun nadał im nowe imiona. By na to zasłużyć, należało przebiec po szyszkach, przeskakiwać przez rząd patyków, dać susa przez dywanik z pokrzyw (co bardziej odważni przeszli po nim gołą stopą!), wypić eliksir z soku z cytryny i przeczołgać się do brzegu, by na końcu zanurzyć ciało szczura lądowego w morzu i stać się prawdziwym wilkiem morskim! Wszyscy zdali test na szóstkę! A przez całe dwa tygodnie zajęcia dydaktyczne, dyskoteki, sport, długie spacery plażą (do Rosji nie doszliśmy), krynickie dziki na każdym kroku, słońce i dobry humor.

Opiekunowie: p. Małgorzata Skroban i p. Renata Cichecka wróciły żywe i w dodatku opalone 🙂 Zdjęcia są dostępne tutaj: https://photos.app.goo.gl/HKjVaxL5vot7xJRZ6 oraz kilka w galerii poniżej: