Rybnik, 04.04.2019

Szanowni Rodzice

W związku z tym, że istnieje prawdopodobieństwo rozpoczęcia w dniu 8 kwietnia 2019 akcji strajkowej proszę o przewidzenie możliwości zapewnienia swojemu dziecku opieki. Szkoła w tym czasie nie będzie prowadziła zajęć dydaktycznych , wychowawczych i opiekuńczych przez co nie zapewni dzieciom opieki w szkole jak również na boisku szkolnym i placu zabaw. Zdajemy sobie sprawę, że protest może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci. Prosimy jednak o zrozumienie, a także zapewnienie opieki dzieciom na czas trwania strajku.

W przypadku odwołania akcji strajkowej niezwłocznie poinformujemy o zmianach.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami zaistnienie okoliczności uzasadniających konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem do lat 8 z powodu zamknięcia przedszkola lub szkoły jest usprawiedliwioną nieobecnością pracownika

Okres usprawiedliwiający nieobecność rodzica w pracy z powodu zamknięcia przedszkola lub szkoły jest okresem za który pracownik otrzymuje zasiłek opiekuńczy.

PONIŻEJ PISMO Z ZUS

pismo z ZUS