Zakończyliśmy udział w kolejnej edycji programu Uczymy Dzieci Programować, który realizowany był w ramach innowacji szkolnej “Startujemy – kodujemy”, za co otrzymaliśmy dyplomy. Podczas zajęć bawiliśmy się na macie edukacyjnej, poznawaliśmy środowisko ozobotów, zasady ich kodowania oraz zapoznaliśmy się z aplikacjami Scratch i Lighbot. Braliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania Coode Week oraz w akcji Godzina Kodowania. To jednak jeszcze nie wszystko, co nas czeka podczas przygody z kodowaniem. Następny etap to kodowanie w aplikacji ozoblocky, w której nasze komendy nie będą wykonywane tylko przez postacie na ekranie monitora, ale przez jeżdżącego ozobota. To wstęp do zabawy z robotyką. Wszystko przez nami. Zapraszamy po feriach!